Esenyurt’ta Eşini İntihara Yönlendiren Sanığa 8 Yıl Hapis Cezası!

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Musa Adıyaman getirilirken, hayatını kaybeden Hilal Adıyaman’ın annesi ve taraf avukatları da katıldı. Hilal Adıyaman’ın solak olduğu ve tabancanın sağ elinde bulunması nedeniyle intihar etmiş olamayacağı iddiası üzerine, Adli Tıp Kurumu bir rapor hazırladı. Raporda, maktulün hangi elini kullandığına dair bir tespit yapılamadığı belirtildi.

Cumhuriyet Savcısı, Musa Adıyaman’ın ‘cebir veya tehdit kullanmak suretiyle kişileri intihara yönlendirmek’ suçundan beraatini, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan ise cezalandırılmasını talep etti.

Anne Gülbahar Yıldırım, mütalaayı kabul etmediğini belirterek, “Kızım silah kullanmayı bilmezdi. Evde silah ne arıyor? Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Suçlamaları reddeden Musa Adıyaman ise tahliyesini ve beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, Musa Adıyaman’ı ‘intihara yönlendirme’ suçundan 6 yıl hapse mahkum ederken, ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da 2 yıl hapis ve 4 bin lira adli para cezasına çarptırdı.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, Musa Adıyaman’ın boşanmak istediği eşi Hilal Adıyaman’ı cebir ve tehdit kullanarak intihara sürüklediği iddia ediliyordu. Adıyaman hakkında iddianamede ‘Cebir veya tehdit kullanmak suretiyle eşini intihara mecbur etmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x