SOL, XRP, SHIB, AVAX Coin ve Bu 6 Kripto İçin Al-Sat Seviyeleri!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay, Bitcoin’in 20 günlük EMA’nın üzerine çıkamamasının, BTC ve birçok altcoin için aşağı yönlü bir kırılma riskini artırdığını söylüyor. Boğalar Bitcoin ve AVAX Coin dahil altcoinlerdeki destek seviyelerini savunmaya devam edebilir mi, yoksa ayılar mı galip gelecek? Analist, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL, ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin boğaları fiyatı 60.000 dolarlık psikolojik desteğin üzerinde tutmaya çalışıyor. Ancak 20 günlük üssel hareketli ortalamada (62.959 dolar) satışla karşı karşıya. Eğer 59.650 dolarlık desteği kırarsa, BTC’nin 54.298 dolarlık %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine kadar düşmesi mümkün. Bu olumsuz görüş, fiyatın yükselmesi ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın (65.620 dolar) üzerine çıkması halinde yakın vadede geçersiz olacaktır. BTC’nin daha sonra 73.777 dolarlık kritik genel dirence doğru yükselmesi olası.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH birkaç gündür 20 günlük EMA (3.087 dolar) ve 2.850 dolarlık yatay destek arasında işlem görüyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, satıcıların avantajına işaret ediyor. Kırılma ve 2.850 doların altında kapanış, düşüş trendinin yeniden başladığına işaret edecektir. ETH’nin kanalın destek hattına düşmesi mümkün. Alıcıların, potansiyel bir trend değişikliği önermek için fiyatı bu bölgenin üzerine çıkarması gerekecek. ETH’nin 3.350 dolara kadar yükselmesi olası.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BNB 8 Mayıs’ta hareketli ortalamalardan toparlandı. Ancak hareket momentumdan yoksundu. Bu da daha yüksek seviyelerde satın almaya devam etme konusunda tereddüt olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, 635 dolarlık genel dirence yükselme olasılığı artacaktır. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü üzerinde bir kırılma 692 dolara kadar bir ralli için kapıları açabilir. Bu arada, ayıların başka planları olması muhtemel. Fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, BNB’nin 536 dolara ve ardından 495 dolarlık sağlam desteğe düşmesi olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

SOL, 8 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (146 dolar) altına düştü. Ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Düz 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın RSI, boğalara ya da ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Fiyat mevcut seviyeden yukarı döner ve 162 doların üzerine çıkarsa, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecektir. SOL’un 185 dolara ve daha sonra 205 dolara yükselmesi mümkün. Aşağı yönde izlenecek kritik destek bölgesi 126 dolar ile 116 dolar arasında.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP son birkaç gündür 0,46 ila 0,57 dolar arasında işlem görüyor. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat 7 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (0,52 dolar) altına düştü. Bu da ayıların kontrolü ele almaya çalıştığını gösterdi. Satıcılar fiyatı, 0,46 dolarlık önemli desteğe çekmeye çalışacaklar. 0,46 dolardan güçlü bir sıçramanın, aralık içinde kalış süresini bir süre daha uzatması mümkün. Boğaların, düzeltmenin sona erdiğini göstermek için fiyatı 0,57 doların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek.

TON, DOGE, ADA, SHIB ve AVAX Coin analizi

Toncoin (TON) fiyat analizi

TON 8 Mayıs’ta hareketli ortalamalardan toparlandı. Ardından 10 Mayıs’ta %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 6,49 dolardaki engeli aştı. Bu da düzeltmenin sona ermiş olabileceğinin sinyalini verdi. 20 günlük EMA (5,81 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgeye yükseldi. Bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. TON 7,67 dolara kadar bir ralli girişiminde bulunacaktır. Tersine, fiyat mevcut seviyeden veya 7,67 dolarlık genel dirençten keskin bir şekilde düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif kaldığını gösterecektir. Bunun da 4,72 dolar ile 7,67 dolar arasında bir aralık oluşmasına neden olması muhtemel.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar, DOGE’un büyük baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisini yeniden test etmesini engellemeye çalışıyor. Alıcıların, 50 günlük SMA’ya (0,17 dolar) yükselişin önünü açmak için fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,15 dolar) üzerine çıkarması gerekecek. Bu, ayıların savunması için önemli bir seviye. Çünkü üzerinde bir kırılmanın 0,21 dolara kadar bir ralli başlatması mümkün. Fiyatın 0,12 doların altına düşmesi halinde trendin düşüşe geçmesi muhtemel.

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA 20 günlük EMA (0,47 dolar) ile destek çizgisi arasında sıkışıp kaldı. Bu da boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yön hareketi konusunda belirsizliğe işaret ediyor. Aşağı doğru eğimli 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI ayılara avantaj sağlıyor. Fiyat destek çizgisinin altına düşerse, ADA’nın 0,35 dolara doğru aşağı yönlü hareket etmesi mümkün. Aksine, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüşte olduğuna işaret edecektir. ADA’nın 50 günlük SMA’ya (0,53 dolar) ve daha sonra 0,57 dolarlık genel dirence yükselmesi olası. Bu bölgenin ayıların güçlü satışlarına tanık olması muhtemel.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin birkaç gündür 29 dolar ile 40 dolar arasında işlem görüyor. Bu da arz ile talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bir aralıkta, traderlar genellikle desteğe doğru düşüşleri satın alır ve direncin yakınında satış yapar. Aradaki fiyat hareketi rastgele ve değişken olabilir. AVAX Coin fiyatı 20 günlük EMA’nın (36dolar) üzerine çıkarsa, fiyatın 40 dolara ulaşması mümkün. Aksine, AVAX Coin fiyatı 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, daha yüksek seviyelerin satıcıları çekmeye devam ettiğini gösterecektir. AVAX Coin için bir sonraki trend hareketinin 40 doların üzerinde veya 29 doların altında başlaması muhtemel.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

SHIB, 20 günlük EMA (0,000024 dolar) ile simetrik üçgen formasyonunun destek çizgisi arasında işlem görmeye devam ediyor. Bir üçgenden kopuşun yönünü kesin olarak tahmin etmek zordur. Bu nedenle, yönlü bir görüş almadan önce fiyatın üçgenden kaçmasını beklemek daha iyidir. Fiyat üçgenin altına düşerse, ayıların boğaları alt ettiğine işaret edecektir. SHIB’in daha sonra %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,000017 dolara kadar inmesi olası. Aksine, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerden alım yapılmasını önerecektir. SHIB’in, üçgenin direnç çizgisine kadar yükselmesi olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x